| anonim_4396 a întrebat:

Salut, huskyul este considerat un caine agresiv? Adica imi trebuie acte la el?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Manciu_Emil_1976 a răspuns:

Nu este încadrat la rasele agresive, dar poate deveni agresiv/reactiv.

| Noname2128 a răspuns:

Da îți trebuie acte la orice rasă de câine însă faptul ca e agresiv este fals. Este unul dintre cei mai pașnici câini și cei mai sociabili. Se înțeleg foarte bine cu celelalte animale cât și cu toți oamenii din jurul lui fie un adult sau copil. O zi faină.