| Tudortttt a întrebat:

Acum câteva zile mi-a murit un câine de parvovirus, nu auzisem de existenta acestei boli nici de existenta unui vaccin pentru aceasta, problema este ca am citit pe google ca acest virus rezista în locurile unde a umblat câinele respectiv între 6 luni și un an de zile, dacă în viitorul apropiat o sa îmi achiziționez un alt câine și o sa îl vaccinez de parvovirus este posibil ca astea sa se îmbolnăvească?

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu, atat timp cat are facute vaccinurile nu o sa se imbolnaveasca.

Doar daca iti iei alt caine si nu il vaccinezi o sa se imbolnaveasca.

| RaduWhovian a răspuns:

Pe langa vaccinare, iti sugerez sa ei un caine adult. (also, puii de caini mari sunt mai vulnerabili) Also, poti incerca sa i salvezi dandu le Whisky (mama a salvat un caine facand asa).