| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am o mica intrebare, in seara asta cand m-am pus la marginea patului sa ma rog, motanul meu de pe fotoliu a venit si s-a pus la capul meu si se uita ce fac si a stat acolo uitându-se pana mi-am terminat rugăciunea. Semnifica ceva treaba asta sau așa l-a apucat pe el?

Răspuns Câştigător
| HUAWEHUAWE a răspuns:

Exista multe variante,multe presupuneri precum :
Exista posibilitatea prin care,Dumnezeu sau un sfant sa te fi urmarit si sa-ti fi acordat atentie la ceea ce te rugai si tie, ca persoana credincioasă.
Exista posibilitatea ca pisica sa simpta starile tale si sa se alature cu aceeasi stare.
Exista posibilitatea unui mesaj pozitiv din partea lui Dumnezeu față de tine, prin faptul ca ti-a creat situatia asta in care te-a pus pe ganduri. Adica ti-a stabilit intamplarea asta, sa ai o idee despre prezenta lui pe acele rugaciuni, in viata ta etc.
Si alte posibilitati care iti vin tie in cap, dar nimeni nu poate sa-ti confirme dovedit(stintific ) adevarul, sau sa-ti zică ce inseamna.
Tu ar trebui sa ramai linistit si sa crezi ca a fost doar o intamplare mai specială, care in caz contrariu (in cazul in care ar fi altfel si chiar s-ar fi intamplat ceva ) inseamna ceva pozitiv ( prezenta lui Dumnezeu in viata ta, ca esti ascultat de Dumnezeu, ca e bine ceea ce faci -rugatul tau in fiecare seara etc ).

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Nu cred ca semnifica nimic.Asa fac si copii mici, te urmaresc peste tot prin casa si vor atentie.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu cred că e vreo semnificație anume, poate era doar curios

| ReddY25 a răspuns:

Poate s-a rugat cu tine happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Motanul a crezut ca te simti rau si a venit lînga tine, animalele simt cand iti este rau sau esti bolnav si vin si se așeaza pe locul unde te doare sunt ca doctorii, daca aveai cîine lătra ca sa dea un semnal de alarma ca ai nevoie de ajutor, animalele nu gîndesc au instinct, deci pisica s-a speriat vazindu te asa ea nu stie ca tu asa iti faci rugaciunea ea a fost convinsa ca te simti rau si a stat acolo lînga tine pana a vazut o schimbare adica dupa ce ti ai terminat rugaciunea te ai ridicat si atunci motanul a fost convins ca te a ajutat sa te simti mai bine, trebuie sa îl iei in brate sa il pupi ca are grija de tine.Tu esti fată? Ce varsta ai?

| Celestina003 a răspuns:

Pisicile sunt mereu curioase de ceea ce fac stăpâni lor... și de aceea se plimbă de multe ori după stăpânii lor, sau îi vânează, pentru că ii consideră parte din familie.