| lilcide a întrebat:

Care stii de ce ma intapa deasupra coastei drepte cand las capul pe spate sau imi intorc privirea spre dreapta. Am uitat sa specific ca aceasta intepatura ma doare de cand am facut niste exercitii pentru brate(presupun). Deci sa va explic ce-am facut : Stau drept cu mainile pe langa corp cu spatele langa marginea de la pat, ma las jos pana cand ating marginea patului cu palmele. E ca si cum ai sta cu fundul pe marginea patului numai ca tii doar palmele pe marginea patului, fundul iese in fata marginii patului si ma cobor/ridic de 10 ori a cate 3 serii. Este posibil sa ma doara de la exercitii?

2 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Da, este posibil. Dupa cum stii, cand incepi un program de exercitii, mai intai faci incalzirea. Tu nu ti-ai pregatit acei muschi. Mai e posibil sa fi racit "raceala intercostala"-sau cam asa ceva. Cedeaza cu o aspirina, daca nu ai interdictii la aspirina. Daca persista problema, mergi la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred cu siguranta ca de la atatea exercitii pentru ca si eu am patit-o acum 1 luna si mi-a trecut printr-un simplu masaj la spate