| djsjs a întrebat:

Salut, am un bichon havanez si el sta in curte si cand sunt acasa si cand sunt plecat, dar ieri am plecat de acasa in vacanta cu parintii si el a trebuit sa ramana singur (mai am si un motan cu care se intelege cat de cat). Intrebarea mea este daca va rezista o saptamana singur (tin sa mentionez ca va merge cineva in fiecare zi la el sa vada ce face, dar doar o data pe zi si i-am pus 2 boluri cu apa si 2 cu bobite) si are si o piscina la-ndemana daca i se face sete si nu mai are apa (fara clor). El are 1 an si nu il tin in curte ca sa il chinui, dar cred ca l-as chinui mai mult daca l-as tine in casa pe canicula asta (este tuns, deci nu cred ca ii va fi cald), plus ca lui nu-i place in casa. Curtea e mare si el sta de obicei cand doarme in cusca care e pe terasa. Ce credeti? Voi regreta ca l-am lasat singur sau nu are nimic?

Răspuns Câştigător
| DanielIlie a răspuns:

Pentru o perioadă de aprox. zece zile, dacă îl vede cineva o dată pe zi, nu trebuie să ți faci probleme. Pensiunea canină este o alternativă doar pentru apartament. În curtea lui, e mult mai bine pentru amândoi. Concediu plăcut!

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Daca nu sare cineva gardul sa il fure are sanse sa fie ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-l lăsa singur. Du-l cu tine. Sau du-l la un adăpost de câini. E vorba, totuși, de o săptămână nu de 2-3 zile.

Răspuns utilizator avertizat
| Addrriiaannaaaa a răspuns:

Daca vine cineva la el des, e ok.Dar nu-l du sa-l cazezi la vreun adapost de caini ca atunci cand il iei e tot traumatizat.