| adagio13 a întrebat:

Am un perus mascul de 2 ani si o femela de 1 an. Pe femela o am de acum nu de mult timp. Ei doi nu se prea inteleg dar peste o luna doua cred ca vor fi prieteni. Eu am dus masculul la mai multe femele dar mi se pare ca nu stie sa calce femelele.E problema in mascul sau in femele, eu l-am dus la 3 fete si nici pe una n-a calcat-o. Ce trebuie sa fac?

4 răspunsuri:
| PirvulescuCosmin a răspuns:

Poate pentru ca este prea mic... O va face singur cand creste mai mult.

| adagio13 explică (pentru PirvulescuCosmin):

Nu e mic are deja 2 ani in august pe 29 va avea 3 ani nu mi se pare mic

| PirvulescuCosmin a răspuns (pentru adagio13):

Poate nu este el pregatit sa se imperecheze... Eu am avut un perus si niciodata nu l-am vazut sa calce femelele... Deja o scurta perioada am avut 2 femele. Din contra cu una din ele se batea

| 12lopn a răspuns:

Lasa-i ceva timp, nu se poate intampla spontan si iti trebuie cuib.