| 111111111aaa a întrebat:

Salut! As vrea sa am un caine rau, dar si pentru paza. Eu stiu un truc, de ex. Sa nu il hranesti pe saturate, adica sa il lasi mai flamand. E bine?
Va rog sa imi mai dati raspunsuri cum il pot face mai rau.

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce dracu sa chinui cainele?

| Zuzu1991 a răspuns:

"Sa nu il hranesti pe saturate, adica sa il lasi mai flamand. e bine?"
nu, e cruzime fata de saracul animal

si nu ar trebui sa il faci "rau" ci dresat, atunci o sa muste numai la comanda, si nu pentru ca e rau

| Eireann a răspuns:

Banuiesc ca vrei totusi un caine pe care sa il poti controla sau e ok sa te muste pe tine, parintii tai, copilul tau? Daca nu stii ce faci ajungi si tu ca barbatul acela omorat de cane corso ca nu a stiut sa il dreseze.

| Nilsson a răspuns:

Sper că ești doar un troll, refuz să cred că există astfel de oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper ca nu ai copii sa faci asa si cu ei!

| NunuNini a răspuns:

Nu, asta nu e o varianta. Daca nu e rau de felul lui, atunci poate fi dresat.

| tonyc7 a răspuns:

E o mare prostie, renunta la acest gand! Chinui animalul degeaba si risti sa ai probleme cu Politia Animalelor!

| Savu4iosif a răspuns:

Nu trebuie să îl lași flămând trebuie doar dresat să muște la comandă și nu prin bătaie! Ci cu recompense nu fi rău cu animalul și adresează cu blândețe dar și cu severitate și seriozitate nu trebuie batut dacă nu face bine și trebuie recompensat dacă face bine așa câinele o sa inteleaga ca e bine ce face dar nu uita ca depinde si de câine spre exemplu dacă e un câine de rasă beeagle sau bichon nu poate fi dresat pentru a musca.

| EmiliaVasile1801 a răspuns:

Dacă vrei să te comporți așa cu sărmanul animal, îți recomand ca mai întâi să te legi pe TINE cu un lanț și să stai frumos în -5 °C, și să nu uiți să stai fără apă și fără mâncare, că doar așa o să te convingi!

| MSDInteres a răspuns:

Du-te la un control mai bine! Și stai departe de orice animal!

| qawHaq a răspuns (pentru MSDInteres):

Răspuns câştigător. Felicitări.