| floryn05 a întrebat:

de ceva timp sant terorizat de caini maidanezi langa mine unde locuiesc eu la cam 3 metri si ceva este un teren de fotbal de ceva timp a inceput sa se stranga o gramada de caini care latra in continuo mereau am impresia ca latra la mine desi am observata ca latra unu la altu si nici de cum la mine treaba e ca atunci cand i aud latrand ma enerveaza la maxim si chiar orice caine care latra pe strada eu mereu cred ca latra la mine chiar daca nu il vad si doar il aud latrand mereu am impresia asta si ma enervez foarte tare cum pot scapa de chestia asta cu cini a devenit o obsesie deja

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Esti obsedat de chestia asta cu cainii, eu daca aram in locul tai acei caini erau expediati de mult ca sa nu zic altceva[urasc cainii maidanezi ]

| JulyStorm a răspuns:

Distrage-le atentia. Da-le ceva de rontait, cheama unul, doi la tine si joaca-te cu ei...sunt caini, nu te poti astepta sa inteleaga ca pe tine te streseaza galagia lor.
Daca nu reusesti de nici un fel sa te impaci cu zgomotele lor, iti mai raman doua variante:
1. chemi hingherii sa vina sa-i adune
2. mergi frumos la psihiatru si-i spui ca ai probleme cu nervii... si ca vrei niste calmante.
Problema rezolvata! big grin

| aLex22andra a răspuns:

Buna!
Daca ai observat ca latra unul la altul atunci ai un motiv ca sa-ți scoti din cap ca ar latra la tine si sa fii linistit!
Câinii se mai joaca intre ei iar daca latra unul la altul nu trebuie sa crezi ca latra fix la tine, apoi daca ar latra la tine cu siguranță ți-ai da seama pentru ca s-ar uita la tine si chiar ar veni la tine daca sunt liberi!
Trebuie sa te obisnuiesti așa sunt câinii nu ai ce sa faci!
Iti recomand sa fii atent la felul cum latra pentru ca sigur iti dai seama daca latra doar intre ei sau la tine si vei sti sigur, iti recomand sa nu mai faci atâta caz de treaba asta fii mai indiferent câinii aia pot latra si unii la alții si la alți oameni si la tine deci e inevitabila toată faza așa ca nu are sens sa te stresezi obisnuiesti-te cu asta atât! Succes!

| floryn05 explică (pentru aLex22andra):

Pai treaba este ca nu-i vad ca latra la mine de multe ori cand latra am observat ca se uita in alta parte cand latra si nu la mine iar seara am vazut ca se retrag toti din locul acela unde se strang mai multi si latra nu stiu de ce am eu impresia ca latra la mine chiar daca nu se uita la mine se aduna caini de diferite marimi acolo unde se strang ei este tras un gard si eu nu vad acei caini nici ei pe mine nu cred ca ma vad da cand i aud latrand nu stiu de ce dar am impresiasta si chiar ma enervez foarte tare

| aLex22andra a răspuns (pentru floryn05):

Daca se uita in alta parte probabil ca nu latra la tine!
Având in vedere ca este gard e bine nu ar trebui sa fii așa stresat daca sunt in spatele unui gard câinii aceia! Iar latratul lor atunci nu mai contează așa mult si mie mi s-a intamplat sa latre câini prin preajma mea unii latrau chiar la mine dar nu m-am stresat daca erau in curte, deci nu te mai gândi la asta trebuie sa-ți fie indiferent!