| NeverGonnaLetYouDown a întrebat:

Voi aveti vecini zgomotosi (care au caini ce latra mereu, baga muzica tare etc)? Daca da, cum le astupati zgomotul cand incercati sa dormiti? Eu pur si simplu innebunesc, numa caini latrand tot timpul (in special seara cand ma pun la culcare)

20 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Înainte auzeam un copil plângând, anii treceau, copilul tot plângea laughing Ah si țipete către copilul care nu se oprește din plâns, ah și nu vb de bebeluși.
Însă acum, e liniște mai tot timpul dacă nu se ceartă alți vecini laughing

| NeverGonnaLetYouDown explică (pentru zurick):

Copilul creste si nu mai plange insa cainii tot continua sa latre laughing eu pentru ce ar trebui sa astept? Sa astept pana mor cainii? laughing) cred ca o sa dureze ceva, si-s sigur ca-si va aduce altii dupa aceea sad

| J0B0MAT a răspuns:

Eu fac parte din vecinii zgomotoși...

| NeverGonnaLetYouDown explică (pentru J0B0MAT):

Ai caini? Daca nu, hai tu in locul vecinului asta laughing poate tu esti putin mai silentios

| J0B0MAT a răspuns (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Da am.
Deci acum, nu mai pot veni în locul lui...ce păcat

| gemeni6226 a răspuns:

Acuma nu ai specificat ca unde locuiesti la bloc sau la casa, caci la bloc se poate reclama la politie daca dupa ora 22 nu se pastreaza linistea.Eu nu am astfel de probleme ca stau la bloc.In schimb cand merg la soacra nu dorm acolo caci nu pot de latratul cainilor, sta soacra la tara si e un concert de latraturi ca nu inchid noaptea un ochi de ei nici nu prea am dormit in ultimii 10 ani la ea.

| NeverGonnaLetYouDown explică (pentru gemeni6226):

La casa, vecini cu caini multi( unul dintre ii plasat aproximativ sub fereastra mea). Seara latra non-stop, aseara cand sa dorm si sa ajung in lumea viselor a inceput dulaul sa latre de mi-a fugit tot somnul... Dupa m-am foit 3-4 ore pana ce am resit sa adorm la loc...

| ancaval a răspuns:

Or fi ei de vină sau ești tu prea sensibil? Te-ai întrebat?
E câine, adică animal, ce așteptări ai de la el?
Muzică noaptea? Că ziua au voie să pună muzică!

| NeverGonnaLetYouDown explică (pentru ancaval):

Si tu esti taran de ala, huh? Vad ca te-ai simtit si ai zis sa arunci vina pe mine. Da-l naibii de caine, nu-i normal sa latre ca idiotul la miezul noptii. Cainii trebuie tinuti sub control de stapan, el ar trebui si sa-i dreseze putin. De ce ti-ai luat atatia caini daca tot ce faci e sa ii pui in lant undeva prin curte unde ii ignori si le mai arunci un castron de haleala din cand in cand? Un caine e o responsabilitate pe care trebuie sa ti-o asumi. Tu stii ca cainii pot dezvolta obiceiuri proaste de a latra din orice sau extrem de mult datorita singuratatii si a altor chestii? Eu nu-s prea sensibil, pot dormi perfect si daca in camera respectiva s-ar afla persoane vorbind insa latratul cainelui nu-i placut deloc... Si ce vrei sa spui cu muzica ca nu te inteleg?

| ancaval a răspuns (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Am întrebat dacă pun muzică noaptea, vecinii tăi? Ce nu ai înțeles? Nu am scris în chineză!

Dacă ești așa de deranjat de vecini, de ce nu mergi direct la poliție? Ce mai cauți aici? Să sunăm noi, pentru tine? Așa ți s-ar părea normal?

| NeverGonnaLetYouDown explică (pentru ancaval):

"Muzică noaptea? Că ziua au voie să pună muzică!" fii mai explicit laughing formuleaza si tu propozitiile ca sa inteleaga tot omul. Apropo, de ce te oftici? Eu doar am vrut sa deschid o conversatie pe tema asta, sa aflu cati mai trec prin asta si cum fac fata zgomotului. Nu m-ai vazut sa intreb de politie, nu?

| ancaval a răspuns (pentru NeverGonnaLetYouDown):

"Fii mai explicit?" Faci mișto? Urât!

Să formulez propoziția ca să înțeleagă tot omul? Cred că orice cretin ar înțelege ce am scris. NU e operație pe creier!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am cred că e surdă de da tv ul așa de tare la 3 dimineață suferă de insomnie cred că e și puțin psihopata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă niște dopuri de urechi (trebuie să fie și la farmacie) și peste ureche o pernuță, dar nici prea mare, ca să ai aer... Apoi te gândești la ceva frumos, numeri oi, chestii din astea...

| NeverGonnaLetYouDown explică (pentru anonim_4396):

Multumesc, o sa incerc dopuri atunci. Chiar is curios daca vor fi de folos.

| Mogiojojo a răspuns:

Nu am vecini zgomotosi acum dar aveam inainte si mi-am dat seama ca nu sunt deloc sensibila la zgomot. Chiar imi place sa aud ca pun muzica (asta daca nu e greceasca sau manele).

| SoareDaniel a răspuns:

La mine la tara, am un vecin care are doi cocosii ce canta toata noaptea fara sa ia o pauza realmente laughing pacat ca nu am o pusca sa scap de chin

| Anonimus107 a răspuns (pentru SoareDaniel):

Moooor rolling on the floor

| NeverGonnaLetYouDown explică (pentru SoareDaniel):

Sper ca pusca-i pentru cocosi

| SoareDaniel a răspuns (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Chiar mi-a placut asta, mi-ai facut ziua mai buna, serioslaughing