| Barkjha a întrebat:

Salut.In dimineata aceasta, cainele meu (chiuahuhua) a vomat.Eu nu eram acasa,cand am ajung acasa,ea nu parea sa se simta rau gen alerga prin casa, se juca cu jucaria ei etc.Si acum, nu pare sa aiba nici o problema.Sa ma duc la veterinar cu ea?

Răspuns Câştigător
| Rocsid a răspuns:

Ce i-ai dat de mancare?
daca a mancat ceva prostii ca sorici, rigips sau ce dubiosenii mananca unii catei e bine ca a vomat si si-a curatat stomacul.
daca spui ca e ok si era activa si vesela nu cred ca ar fi cazu sa o duci la veterinar.
Daca si maine mai vomita indicat ar fi sa mergi sa vezi ...Sau sa inlaturi cauza ce crezi ca o face sa vomite.
Unii catei mananca foarte rapid si nu mesteca si dupa vomita. Posibil sa fie si asta o chestie.

1 răspuns:
| vafurferudinfatablocului2007 a răspuns:

A baut, nimic special, se intampla si la barbati cand se imbata si nu mananca nimic inainte. O sa fie mahmur in dimineata urmatoare, preferat ar fi sa-i dai niste zeama de varza dupa ce se trezeste.