| kiritosenpai a întrebat:

Salut, mi-am dus catelusa la veterinar zilele astea de foarte multe ori pentru ca era foarte molesita, urina era una de culoare portocalie, galben-portocalie si avea si o galma pe care o avea de cand era mica, dupa un timp a disparut si apoi a aparut la loc (am fost atunci pe moment sa vedem daca e ceva grav iar veterinarul mi-a spus ca nu e nimic serios) + bea doar apa si nu manaca, vomita si uneori statea putin apoi se plimba se punea intr-un loc si apoi din nou repeta procesul, iar astazi am fost iarasi cu ea la veterinar pentru ca tot ce s-a facut pana acum nu o ajuta cu nimic pentru ca(.) catelusa vomita mereu pastilele, era la fel, i s-a pus branula si i s-au facut injectii intravenoase. Din cele spuse de veterinar avea o raceala simpla. Dar, dupa ce am ajuns acasa, mi s-a spus sa o las sa se puna unde sta ea comfortabila, dar ea s-a pus intr-un colt, am stat langa ea si dupa cateva minute a decedat. De la ce credeti ca s-a intamplat asta? Am incercat din rasputeri sa o salvez, de 5 zile avea asta, de 5 zile tot am incercat si nu am reusit, dar nici veterinarul nu mi-a spus un anume motiv pentru care s-a intamplat asta, deoarece nu cred ca de la o simpla raceala sa se intample asta.

Răspuns Câştigător
| Anaandreea11 a răspuns:

Chiar îmi pare rau. sincer veterinarul ar fi trebuit sa-și dea mai mult interesul. Trebuia măcar sa o duci sa o vadă mai mulți și poate aflai ce avea și probabil o puteai salva. Acum depinde și de vârsta, dacă era prea mica posibil sa fie sensibilă. Poate nu a avut vreun vaccin și s-a îmbolnăvit

| kiritosenpai explică (pentru Anaandreea11):

Era destul de mica, avea 8 luni. Avea vaccinele.

| kiritosenpai explică (pentru Anaandreea11):

De fapt chiar de asta îmi pare atât de rău ca a murit foarte devreme, îmi lipsește mie cat si celuilalt cățel pe care il mai am, o cauta prin casa, se jucau in fiecare zi.