| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Peste noapte mi-a scazut temperatura in acvariu la 15 grade. Pesti din acvariu(pesti neon) cred ca au intrat in hipotermie. Se misca, dau din coada dar sunt putin decolorati si tremura. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Scoate un ibric de apă din acvariu și toarnă, foarte încet!, amestecând continuu, apă caldă (cam la 35 * C).
Repeți manevra după vreo cinci minute, până ajungi pe la 20 de grade.
Apoi rezolvi cu instalația de încălzire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este logic, măreşte temperatura, până ajunge la cea normală.

| UnAltAnonimCelebru explică (pentru anonim_4396):

Peste noapte s-a oprit incalzitorul si pestii neon cred ca au intrat in hipotermie.