| RobertKilleur a întrebat:

Salut Tpa! Am si eu un Bichon Maltez si nu stiu cum sa-l dresez sa dea labutasad Sfatul cel mai bun primeste funda

Răspuns Câştigător
| BiancaAlecsandra a răspuns:

Intinde mana si atinge incet labuta spunandu-i ''da labuta''. apoi da-i recompensa
sau ridicai labuta si spune-i ''da labuta''
apoi da-i recompensa

| RobertKilleur explică (pentru BiancaAlecsandra):

Multumesc pentru sfat dar nu vrea sa stea atentcrying

| BiancaAlecsandra a răspuns (pentru RobertKilleur):

Incearca sa elimini orice sursa de atentie de exemplu jucariile.televizorul tot ce ii atrage atentia du-l din acea zona sau opreste-l.si inainte sa incepi da-i cateva recompense poate ii atragi asa atentia

4 răspunsuri:
| RobertKilleur explică:

Multumesc dar nu vrea sa fie atentsad

| dDANIELLA a răspuns:

Poi eu l-am dresat pe cainele meu astfel: i-am luat labuta si i-am zis asta-i labuta damio stiu ca pare prostesc da la mine a mars timp de 2 saptamani tot asa i-am zis si a mers pana la urma happy