| Alex2i3ie7 a întrebat:

,am si eu o intrebare, am un Bishon Maltez si tot vomita ce sa ii fac?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fa-i ceai de musetel si da-i sa bea in loc de apa. Nu-i da nimic de mancare pana ce vomite (eventual ii poti da un mar din gradina, taiat in 4).
Daca nu-si revine pana maine, du-l la medicul veterinar.

| MadalinG99 a răspuns (pentru Bula):

NU ai recomandat bine musetelul, cel mai bine este infuzie de menta. De amintit faptul ca nu trebuie pus zahar in ceai ca unii au impresia ca-s oameni. Cat despre mar de unde ai aflat asta?

| Bula a răspuns (pentru MadalinG99):

Musetelul este dezinfectant puternic, atat la uz extern, cat si intern.
Menta nu este dezinfectant.

Am avut un caine care manca unele ierburi (vara) daca a avut probleme cu stomacul. Iarna "fura" cate un mar daca avea probleme, iar a doua zi si-a fost revenit, a mancat deja cu pofta.

| MadalinG99 a răspuns (pentru Bula):

Noi in cabinet recomandam ceaiul de menta. De musetel pana acum nu am auzit dar este bine de stiut happy

| Bula a răspuns (pentru MadalinG99):

De Rivanol ai auzit? happy
E facut tot din musetel...

| MadalinG99 a răspuns (pentru Bula):

Dap, asta stiam. Dar rivanolul este pentru uz extern.

| Bula a răspuns (pentru MadalinG99):

Uite-te aici, citeste indicatiile:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Mu%C8%99e%C8%9Bel

| DenisIonut01 a răspuns:

Probabil nu ia preit mancarea, a mancat prea mult, cel mai bine cred ca ar fi sa mergi la un veterinar sa il consulte