| Crylia a întrebat:

Am si eu o problema. Vineri mi-am gasit catelul cu labele din spate paralizate. Am fost la veterinar, dar mi s-a mai zis ca din cauza acestei probleme cainele nu poate urina. Mi-au aratat cum sa-l pun in pozitie ca sa-l ajut, dar problema e ca nu am suficienta forta pentru asta(el e foarte gras si eu sunt foarte firava ), iar nici el nu ajuta deoarece refuza sa coopereze(e foarte sperios). Din pacate nu are cine sa ma ajute, familia a refuzat macar sa incerce(mai putin tata, dar el e plecat deocamdata) si eu nu mai am la cine sa apelez. E ok daca il las asa pana la urmatorul consult de maine? Imi e foarte frica sa nu faca vreo infectie... Ce ar trebui sa fac? Sunt extrem de ingrijorata...

Răspuns Câştigător
| millar a răspuns:

Cainele trebuie sa isi faca nevoile, de obicei caini mari si le fac de doua ori pe zi, daca nu fac asta o sa aiba dureri de stomac
Depinde si cata hrana i.ai dat, eu zic sa mai incerci,
Eu am crescut doi pui de caine noi nascuti, si ei nu puteau sa isi faca nevoile si i.am stimulat, cu un prosop udat cu apa calda, poti cauta chestia asta pe net
Eu zic sa nu il lasi, pentru ca e dureros pentru el
Mai incearca, sau macar cand vine cineva acasa
Cand e ultima oara cand si.a facut nevoile
Imi pare rau sa aud ce a patit, sper sa se faca bine

| Crylia explică (pentru millar):

Din pacate char nu pot sa-l ridic ca sa-l pot ajuta. Sunt disperata si nu stiu ce sa fac. Tatal meu abia ajunge in oras maine la pranz si persoanele cu care sunt nu se apropie de el de frica sa nu fie muscate deoarece face crize mai nou cand incerc sa-l pun in pozitie. Ultima oara a fost la ora 11 azi, la veterinar...
Macar crezi ca rezista pana maine la ora 12? Atunci pot sa merg la un veterinar...Ma simt atat de neputincioasa...

| Crylia explică (pentru millar):

Am reusit pana la urma sa il tin in pozitie de cateva ori, dar nu face. Cred ca pentru ca e el mai sperios. Am facut totul ca la carte. Sper acum sa mai reziste pana maine.
O sa mai incerc sa-l ajut inca odata inainte sa ma culc, dar nu stiu daca o sa reusesc.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Intreaba un vecin daca e dispus

| Crylia explică (pentru mgtow):

Din pacate nu pot apela la ei, nu am nici un număr de telefon si mai ales pentru ca e vremea urâtă nici nu cred ca o sa iasa pe afara. Am sunat si la o clinică "non-stop" din orașul meu care se presupunea ca prestează servicii si la domiciliu în orice zi a saptamanii, dar mi-a zis medicul ca e plecat din oraș...