| bibi99p3ty a întrebat:

Mi-am cumparat acum 2 vineri un hamster pitic f dragalas si jucaus. Problema este ca este foarte sperios...cu toate ca acum s-a mai invatat cu mine dar se sperie f. tare. Ce sa ii fac sa nu se mai sperie?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Ramypapushik a răspuns:

Pai eu as zice sa ai bui in casuta lui lucruri colorate si frumoase si sa te joci mai mult cu el, apoi daca e tot asa cumpara inca un hamster pitic ca sa aiba cu cine se lua si s anul se mai sperie big grin sper ac te.am ajutat kiss funda? puppy dog eyes

| deeadedea2 a răspuns (pentru Ramypapushik):

Eu am o pisica care era exact la fel ca hamsterul tau...eu te sfatuiesc sa il mangai sa il iei in brte pentru ca se va inv cu tine si iti va sti si mirosul. probabil k te intrebi cum afli daca se mai sperie de tine sau nu, uite cum poti sa verifici: cand il iei in brate ii pui mana in partea inimii si vez cum ii bate dk ii bate tare inseamna k e speriat logiclaughing daca ii bate sa zicem "normal" inseamna k te place. sper sa nu mai fie fricos :X:X

| CayusMoise a răspuns:

Am avut si eu o hamsterita care era atat de sperioasa se speria atunci cand stateam si ma uitam la ea si am pus-o pe jos si am gadilato si am speriato eu pe ea si urmatoarea zi sa obisnuit si nu sa mai speriat

| ionut1134 a răspuns:

Nu poti obliga animalul sa nu se sperie este in instinctul lui de animal dar pana la urma se va obisnui dar nu va sta ca un catelus pe langa tine dar nu va mai ff sperios mai dureaza putin timp

| deeadedea2 a răspuns:

Eu am o pisica care era exact la fel ca hamsterul tau...eu te sfatuiesc sa il mangai sa il iei in brte pentru ca se va inv cu tine si iti va sti si mirosul. probabil k te intrebi cum afli daca se mai sperie de tine sau nu, uite cum poti sa verifici: cand il iei in brate ii pui mana in partea inimii si vez cum ii bate dk ii bate tare inseamna k e speriat logiclaughing daca ii bate sa zicem "normal" inseamna k te place. sper sa nu mai fie fricos :X:X