| Sophie1234 a întrebat:

Cainele meu are niste bubite rosii mici pe burtica sunt ca niste cosuri dar nu se scarpina excesiv, foarte rar. M-am gandit ca poate fi o alergie la mancarea de oameni? Acum cateva zile i-am dat mancare de oameni si ma gandesc ca probabil de la aia? Va rooog ajutati-ma :O3 DAU FUNDA :X

4 răspunsuri:
| blackcat99 a răspuns:

Daca e un catelus mai mic (3-5 kg) mai mult ca sigur de la mancare i se trage. Catelusa mea a patit la fel, ii aparau niste bubite pe spate, aproape de coada si o mancau ingrozitor. Am fost la o farmacie veterinara si mi-au spus ca este de la mancare grasa, adica sa nu-i mai dai mancare de oameni. Macar in urmatoarele zile, cumpara-i hrana speciala pentru caini. De asemenea, la farmaciile veterinare gasesti niste pastilute mici si albe. Se administreaza una la cateva zile. Fa un drum pana acolo si incearca.

| surprizadeciocolata a răspuns:

laughing. sau poate are purici. ia controleaza-l.
daca avea alergie se simtea rau, vomita.

| Sophie1234 explică (pentru surprizadeciocolata):

Nu, nu are purici pentru ca nu se scarpina si plus ca are antideparazitarea interna si externa la zi happy Am si controlat laughing

| andradac a răspuns:

Ar trebui sa intrebi un veterinar pentru ca poate fi o intoxicare!