| Pharoh a întrebat:

Cum credeti ca va arata o corcitura de pitbull cu ciobanesc caucazian? Ce fel de temperament o sa aiba? Credeti ca va fi greu de dresat? Fuda celui care ma ajuta mai mult!

Răspuns Câştigător
| diadiana2604 a răspuns:

Mie cel putin imi plac pitbulli. eu stiu ca nu ataca stapanii ci de obicei alte animale daca i se cere. in plus sunt foarte loiali si isi iubesc stapanii, se inteleg bine cu alte animale din casa, iar cat despre caucazieni ei cre respect de la stapani si trebuie educati de la 2 luni pana cam pe la 2 ani. sunt foarte loiali si-ar da viata pentru familie, dar pe cat de afectuos este cu familia fata de strainii doamne ajuta. trebuie obisnuiti de mici cu strainii e cel mai bine pentru ei. o corcitura probabil ca va fi loiala cu stapanul dar mai agresiva cu strainii si/sau alte animale. cat despre dresat nu cred ca va fi nici greu dar nici usor daca stii cum sa o faci iar ca aspect nu stiu ce sa zic eu imi imaginez un caine de talie medie spre mare adorabil si jucaus dar si un bun aparator pentru ca ambele rase sunt cainii "de paza". sper ca te-am ajutat si daca o sa ai o astfel de corcitura bafta la dresaj

1 răspuns: