| Mayumi a întrebat:

Funda! Am doi papagali nimfa iar unul dintre ei naparleste foarte tare si abia ca mai are pene. I-am luat ceva vitamine dar nu au ajutat-o. Am auzit ca poate fi o problema daca nu se trateaza. Va rog sa ma ajutati ce sa-i dau?

Răspuns Câştigător
| LiviuuuXD a răspuns:

Atunci e clar, e bolnav.Du-l repede la veterinar ca dupa nu mai ai ce ii face, am auzit ca daca o pasare este tanara, si naparleste foarte des este posibil sa aiba cancer la ficat. Poate ca boala abia acum isi arata primele semne, dar nu o sa iti placa dupa aia, o sa ii cuprinda incet incet toate organele pana va muri.

5 răspunsuri:
| LiviuuuXD a răspuns:

Salut,ori ii cresc pene noi ori este bolnav,cred ca este bolnav daca nici vitaminele nu l-au ajutat. Poate nu e de la o boala, poate este de la batranete, dar daca tot continua sa ii cada penele, va muri curand. Daca vrei sa opresti asta, du-l cat mai poti la un veterinar! Dar ai grija sa fie un veterinar cat mai bun.

| Mayumi explică (pentru LiviuuuXD):

@Sillent2013 au abia 1 an jumate doar anul trecut i-am cumparat n-are cum sa fie de la batranete

| LiviuuuXD a răspuns (pentru Mayumi):

Stii de ce ti-am spus sa te duci la un veterinar priceput? Pentru ca in unele cazuri sunt veterinarii prosti si dau diagnostice gresite.

| LiviuuuXD a răspuns (pentru Mayumi):

Atunci e clar, e bolnav.Du-l repede la veterinar ca dupa nu mai ai ce ii face, am auzit ca daca o pasare este tanara, si naparleste foarte des este posibil sa aiba cancer la ficat. Poate ca boala abia acum isi arata primele semne, dar nu o sa iti placa dupa aia, o sa ii cuprinda incet incet toate organele pana va muri.

| Corina29 a răspuns:

Pai,de obicei, papagalii incep sa naparleasca atunci cand anotimpurile se schimba.Cam cu o luna inainte.Dar nu imi pot explica de ce papagalul tau naparleste asa de repede si masiv.
Du-l la veterinar.E cea mai buna solutie.(y)

| Frumusika180 a răspuns:

Atunci e clar ca e bolnava!