| Rosu_Cristi_1982 a întrebat:

pisica mea a inceput sa naparleasca excesiv de ceva timp, nu m-am gandit ca e
ceva gram pentru ca ma gandeam ca este normal in aceasta perioada, dar dupa ceva timp
am observat ca la una din labele pisici aceasta a chelit, degetul acesteia nu mai avea pic de par.
Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| iamprettybored a răspuns:

Sună destul de naşpa. Eu nu aș duce-o la veterinar, clar. Cel mai bine la veterinarul unde i-ai făcut carnetul, dacă nu, oriunde. Sigur e ceva in neregula dacă i-a căzut tot părul dintr-o portiune. Probabil e bolnavă sau are o rană acolo? Dar cred că prima variantă, că dacă avea rană era vizibilă. Și pisica mea năpârleşte super mult, dar arată foarte bine, are blană deasă peste tot.

Eu nu m-as risca să nu o duc, săraca, poate are ceva mai grav și suferă. Sper să nu fie, dar mai bine mergi la vet și afli.

Multă sănătate!

| Rosu_Cristi_1982 explică (pentru iamprettybored):

Scuza-ma nu m-am exprimat corect, nu toata labuta acesteia a chelit ci doar un deget

| iamprettybored a răspuns (pentru Rosu_Cristi_1982):

Eu in locul tău aș duce-o la un consult totuși. E vina mea că n-am inteles, scuze.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AnielAn a răspuns:

Eu zic sa iei un șampon bun sau sa întrebi la o farmacie veterinara.