| Ionut_Marian_1991 a întrebat:

Am un Amstaff an vârstā de 9 luni, nu latrā deloc. Cum as putea sa-l fac sā latre? Multumesc

8 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Așa e firea lui. O să-i cunoști și 'glasul', pe parcurs. Va lătra, de aceea e câine, dar va lătra doar atunci când va simți nevoia. Dacă e energic, jucăuș, sănătos și devotat (ție, prietenul lui), nu ai de ce să îți faci alte griji...
Să ai grijă să nu te muște!winking

| Ionut_Marian_1991 explică (pentru floresdemayo):

Sā sperām cā va fi asa....ms mult

| minrest a răspuns:

Sunt alte rase care latra. Rasa e mai tacuta. Cainele care latra nu musca. Iar rasa asta musca, nu gluma.

| asuari a răspuns:

De ce ar trebui sa latre? happy poate ca este mai ''timid'' (cuminte. meh) n-are de ce sa latre daca cineva nu-i invadeaza teritoriul

| Ionut_Marian_1991 explică (pentru asuari):

Pai intra cineva an curte nu latra...a

| FageAndrei a răspuns:

Poate asa e firea lui, ce sa zic. Dar poate fi si posibilitatea ca sa nu fei "bine dispus" adica sa ii lipseasca ceva, poate atentie. Joaca-te mai mult cu el, provoacal, enerveazal asa in joaca.
Dupa coada lui iti poti da seama cat e de bine dispus. Daca are coada jucause inseamna ca e bine dispus si invers.

| DrowRanger a răspuns:

Nici al meu nu prea latra si are 3 ani. Am observat ca are obiceiul mai mult sa,, se repeada'' decat sa latre. Dar al tau e micut, mai are timp sa isi dezvolte caracterul ^_^

| Ionut_Marian_1991 explică (pentru DrowRanger):

Da dar nici sa nu latre nimic numi place...as dori sa fie putin mai agresiv cu personele care intra an curte