| DieterBortscher a întrebat:

Salut tuturor fanilor BMX! Am nevoie de ajutorul vostru.
Detin acest BMX https://imgur.com/a/6FDgVyj si am nevoie de ajutorul vostru in mai multe puncte:
-Roata din spate imi merge in "8-uri", butucul mergand perfect normal, fara probleme la rulmenti. In timpul mersului se aude si un scartait si cred ca este vorba de spite. Ce credeti? Sa incerc sa echilibrez spitele sau sa cumpar o alta roata pe spate? (Roata mea e de 16T spate. Daca stiti de unde pot lua una buna si ieftina de 9T, dati-mi si un link, asta in cazul in care trebuie neaparat schimbat).
-Ce modificari i-ati mai face, ca sa arate si mai bine de atat? Eu de exemplu ma gandeam sa ii mai cumpar anvelope rosii fata-spate.

Dau funda happy

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

-Roata din spate imi merge in "8-uri"
dă-o la centrat, nu costă mult

| DieterBortscher explică (pentru sierra1):

Deci este exact ceea ce cred eu ca este? Faptul ca spitele nu sunt stranse egal?

| sierra1 a răspuns (pentru DieterBortscher):

Da maestre!