| asdfghjkldodo a întrebat:

TPU, va rog sa ma sfatuiti : Am un bichon de 7 saptamani si azi am fost cu el la medic ca sa-i faca vaccin si l-a gasit cu febra 39.5 si a zis ca ii e frica ca nu cumva sa fie parvoviroza dar catelul meu se joaca [ totusi nu chiar asa ca inainte ], nu face diaree, nu vomita, dar in schim nu prea mananca... ieri halea tot ce vedea si astazi brusc, poate fi altceva decat parvoviroza? I-am facut vacccin si mi-a luat 10 lei si a zis ca maine sa ma duc din nou... e bine asa un vaccin unul dupa altul? Am o multime de intrebari in cap la care nu le gasesc raspunsul. Va rog cel mai detaliat raspuns referitor la comportamentul meu cu el, comportamentul lui si toate care l-ar putea face sa se simta mai bine are funda. Multumesc

Răspuns Câştigător
| ancutz16 a răspuns:

Si cainele meu a avut parvoviroza cand avea trei luni, avea febra, diaree, voma, si avea o stare generala proasta.Nu cred ca in cazul tau ar fi vorba de parvoviroza.
Mult succes!

7 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Daca medicul veterinar a zis ca ii face un vaccin azi unul maine inseamna ca e bine, ce mare lucru e doar iun vaccin. daca e parvoviroza e grav, poate sa moara din boala asta, probabil ca azi sau maine ii da ceva pentru asta, asa ca mergi cu el la vet sa-i faca ce stie el ca trebuie sa-i faca.

| TheLaw a răspuns:

Buna!
Daca medicul iti spune sa te intorci la el,
nu cred ca te cheama degeaba.
Mai mergi, si mai vezi ce se mai intampla.

Bafta si insanatosire grabnica happy

| GabriiiiiElla a răspuns:

Buna si catelul meu sufera de parvoviroza sad. As dori sa aflu daca al tau a avut aceleasi simptome pe care le are si al meu: doarme des, nu mananca, refuza in totalitate mancarea, dar este jucaus, astea erau simptomele? Dupa vaccinare si-a revenit, este bine? Mentionez ca astept cu nerabdare ziua de miercuri sa-l duc la vaccinat pentru ca pana atunci trebuie sa-l hranesc cu lingurita si nu vrea sa manance! Al tau este bine acum?

| GabriiiiiElla a răspuns:

Buna, si catelul meu sufera de parvoviroza sad. As dori sa aflu daca al tau a avut aceleasi simptome pe care le are si al meu: doarme des, nu mananca, refuza in totalitate mancarea, dar este jucaus, astea erau simptomele? Dupa vaccinare si-a revenit, este bine? Mentionez ca astept cu nerabdare ziua de miercuri sa-l duc la vaccinat pentru ca pana atunci trebuie sa-l hranesc cu lingurita si nu vrea sa manance! Te-as ruga frumos sa-mi raspunzi la intrebare!

| asdfghjkldodo explică (pentru GabriiiiiElla):

Pai nu era vorba de parvoviroza ci de alimentatia neadecvata... prima saptamana iun care il ai trebuie sa ii dai orez fiert cu carne de pui fiarta [ nu trebuie neparat carne. daca nu ai ] chestii de astea simple, gris cu lapte, orez cu lapte, lapte, lapte acru si dupa 1 saptamana incepi sa-i adaugi alimentatia necesara happy

| lovelolipop a răspuns:

Imi poti spune si mie de unde l-ai luat si cat ai dat pe el te rog frumos?!

| asdfghjkldodo explică (pentru lovelolipop):

Pai eu sunt din Roman si l-am luat de la un crescator cu 250 lei dar mi-a facut reducere 50% pentru ca o cunoaste pe mama happy