| raliirla a întrebat:

URGENT! Buna TPU. Stiu ca ideea mea o sa vi se para groaznica dar alta idee nu am: acasa la mine vine un motan si se bate cu al meu. E plin de zgarieturi. Se bat in fiecare seara si nu mai suport. Nu stiu cum sa il mai alung pe motanul ala. M -am gandit la ceva definitiv, adica sa il omorsad dar sunt sigura ca e un pacat. Doar asa il mai pot salva pe motanul meu. Ma gandeam sa il otravesc pe motanul ala. Sa pun niste otrava pe o bucata de parizer si el sa o manance cand mai vine pe aici. Sau sa pun altceva daca nu gasesc otrava, de exemplu spray de gandaci, sau parfum. Stiu ca imi va parea groaznic dar si pe mine m -a muscat. Cum vi se pare ideea mea?

Răspuns Câştigător
| ligiligi a răspuns:

Buna!
Exista o groaza de modalitati cum sa scapi de motan si tu chiar asta ai aleso?
Sa il omori?
Daca are stapana suni la poarta si spune-i sa isi tina motanul acasa, sa il inchida undeva sau sa il duca de pe acolo.
Inchide motanul tau in seara asta si cand vine motanul ala arunci cu pietre, cu matura sau faci un zgomot PUTERNIC si nu o sa mai vina daca vede ca motanul tau nu e acolo.Repeti asta cateva zile la rand si vezi daca functioneaza.
Daca nici asa nu merge iei motanul ala si il duci undeva departe de casa ta sau il dai la cineva.
Succes si fa orice dar NU IL OMORA!

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O idee tampita. Daca se repede al tau la mancarea,, tratata``?

| CorneliaC a răspuns:

NU prea e bine ce vrei sa faci, cauta o alta modalitate

| Radeas1 a răspuns:

Mi se pare o idee incompetenta, la fel si dobitocul care a pus aceasta intrebare. Cum p***a mea sa-l otravesti? Daca ai un caine mai zdravan si se intelege cu motanul tau, dai drumu' si sa vezi ce o tunde motanul agresiv.

| johnyxus a răspuns:

Daca e fara stapan cel mai bine e sa il prinzi tu si sa il duci in alta parte asa scapi si tu de el si el isi gaseste o alta casa.

| razvilol a răspuns:

Omoaral dal naibi > DAca nu il tin acasa ce sa ii fai omoarat > ieste mancare de soareci si ii pui pe parizer si sa vezi cum moare laughing)

| CoOlGirlz a răspuns:

Nu e bine sa il omori, e si el o vietate ca tine nu? Hai sa ne gandim ce am putea face sa scapam dar sa nu il omori.Intr-o seara, il tii pe motanul tau in brate, te joci cu el, ii faci pe plac si mai vezi tu ce-i faci, ca sa nu se mai gandeasca la acel motan. Apoi cand vezi motanul ala sa fii atenta ca motanul tau sa nu il vada pe acela dar nici acela sa nu il vada pe al tau. Il duci tu undeva pe motanul tau sa nu observe nimic(eventual ii dai ceva de mancare) iar pana mananca el tu il fugaresti cat poti tu de tare pe acel motan si mai arunci si cu pietre dupa el. Si faci asa cateva seri, si sa vezi ca acel motan nu v-a mai veni iar al tau va uita complet. Sper ca te-am ajutat! Fundita? Te rog...
Pup, pa!

| WeeK3nD a răspuns:

Nu e bine sa-l otrafesti, eventual vorbesti cu stapanul ei sa tina pisica acasa, sau vei lua tu masuri

| raliirla explică:

Motanul asta vine la noi pentru ca aici gaseste mancare pe afara(paine, salam...) si cand motanul meu il vede se iau la bataie. O sa incerc ideea de a il tine inchis undeva noaptea, sa nu se mai vada cu acel motan, eu nu am cum sa ma mai apropii de el, am incercat si mi -a rupt hainele(incercand sa ma muste, ceea ce a m-ai facut) motanul nu are stapan, e vagabond iar eu nu ii pot da drumul cainelui pentru. Ca strica florile si gradina dar o sa ma gandesc si la asta, sa il fugareasca pe motanul ala.

| ligiligi a răspuns (pentru raliirla):

Ma bucur ca te-am ajutat si te rog sa nu il omori sad ...ca e pacat!