| mgtow a întrebat:

1 Aviz medical (tip siguranta circulatiei)
2 aviz psihologic (tip siguranta circulatiei valabile)
3 apt transport intern/international marfuri generale nu prea inteleg ce vrea sa zica punctul 3? Dupa ce termin medicalul si psihologicul 1.2 automat mi se da fisa de la punctul 3?

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai nu ar fi corect sa scrie ca esti apt pentru a putea conduce? pana la urma este vorba despre viata ta si a celor din trafic.
O zi bunahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zice ca di punct de vedere medical, nu te afecteaza nimic din ce transporti, poti transporta orice de la bomboane pana la azot sau substante chimice si pe distante mari, deoarece esti apt pentru asta din punct de vedere medical.

| Gikardo a răspuns:

Banuiesc ca astea sunt pentru card tahograf sau pentru atestat profesional, daca este vorba de angajare, punctul 3 este atestatul, ( dupa caz: marfa, persoane sau ADR

| mgtow explică (pentru Gikardo):

Nu au legatura cu atestatu si cardul soferului ci cu mentalitatea de a conduce bine laughing