| anonim_4396 a întrebat:

A visat acum cateva zile iubitul meu : ca eu ma mutasem la el si el se dusese pana intr-un parc si tatal meu l-a vazut si a dat dupa el o sticla si iubitul meu sa ferit si la urma am venit si eu, cineva poate sa imi spuna ce inseamna asta?

Răspuns Câştigător
| Georgiana8 a răspuns:

In general visele sunt o stare modificata de constiinta in care se construiesc povesti in imagini pe baza amintirilor si preocuparilor prezente sau a fanteziilor si imaginilor.
Probabil iubitului tau ii este teama, rusine de tatal tau (cum le este tuturor baietilor :p).
Daca tot vrei sa cauti ce inseamna poti cauta aici:http://www.portal-info.ro/......e-5644.htm
Tatal(parinte)-Daca visezi ca iti vezi tatal, iti vei schimba resedinta. Daca visezi ca esti parintele unui copil, vei avea o schimbare in bine in plan financiar si profesional. Daca visezi ca esti acuzat ca esti parintele cuiva, si nu este adevarat, vei avea certuri in familie.
Parcul:-Parcul simbolizeaza inima. Orice vis in care vezi un parc este semn ca vei avea noroc in dragoste si in mariaj.
Sticla:Potrivit traditiei romanesti, de vei visa sticla plina, semn bun este, iti va merge bine la serviciu sau in afaceri. Sticla goala de vei vedea in vis, la necazuri asteapta-te. De vei visa golind o sticla, probleme in familie vei avea, atmosfera incarcata, suspiciune. Sticla de geam de vei vedea in vis inseamna ca ceea ce speri tu nu se va indeplini. In traditia persana, recipient de sticla de vei visa, inselata vei fi. Cu cat recipientul e mai mare, de exemplu daca visezi o damigeana mare, au atat si inselatoria va fi mai mare si te va afecta mai mult.
Sper ca te-am ajutat

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Un vis nocturn.

| 000Diddy000 a răspuns:

Din cate stiu eu... chiardaca relatia voastra va intampina multe obstacole, multe ersoane care poate nu va doresc impreuna, voi veti tece peste toate si veti ramane impreuna pentru mult timp sau ar mai fi ca el a visat asta ca o dovada ca tu il iubesti foarte mult si ca ai fi mereu alaturi de el, orice s-ar intampla

| Pitzipoanca a răspuns:

Nimic. Absolut nimic.

| Didi20 a răspuns:

E doar un vis. laughing)) Sau. poate te previne de ceva. smug