| anonim_4396 a întrebat:

Acum doua zile, o colga a venit la mine sa ma intrebe daca poate sa imi arate cum isi face ea "tatuaje" si c-o sa doara putin. De obicei, fiindca sunt ultimul redus accept 97% din orics mi se cere. Asta ia un ac random, insist sa-l spele macar si trece la treaba. Aparent mi-am ales cu o rana in forma de... Ceva. Problema e ca nu stiu daca e infectata. Adica nu ma doare, nu pulseaza, nu s-a umflat, nu curge nimic din ea dar in jurul ei inca e rosu, iar acolo une ar trebui sa se cojeasca e... Pai e de culoare galbuie, dar e uscata. Nu ma duc la medic din anumite motive iar cateva dintre ele oricum se subanteleg.
Deci ar trebui sa-mi fac griji, si daca da cum pot sa ma tratez fara ajutorul unui doctor sau adult?

1 răspuns:
| oz_1736 a răspuns:

Tetraciclina unguent. E antibiotic. Nu doare. Te ungi de 2 ori pe zi / 3 zile