| Winners10 a întrebat:

Salutare. Am si eu o mica problema cred. Stau in chirie intr-o garsoniera care are detector de gaz. Acum cam 1 luna jumatate/2 luni a pornit detectorul, a inceput sa sune si s-a oprit gazul, dar scapari de gaze nu sunt. Am pornit butonul de pe contorul de la usa ce se opreste cand porneste detectorul. Si azi a pornit din nou dar la fel. Scapari de gaze nu sunt. Azi nici nu am dat drumul la gaz/aragaz.

Asa fac detectoarele la o anumita perioada? Daca aveti idee despre asta.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Suna la intervenții gaz, poate sar in aer!

| CodrutElian1990 a răspuns:

Uneori da. Sunt gaze care au miros apropiat gazului metan. Dar daca face de multe ori trebuie sa chem un specialist sa-l verifice.

| florin926481f a răspuns:

Esti 100% sigur/ă ca nu sunt scapari de gaze?
Nu e nevoie sa folosesti aragazul ca sa fie scapari, cel mai bine ii chemi pe cei de la gaze sa verifice.

| Pati2500c a răspuns:

Daca ai folosit ceva spirt sau ai fiert alcool atunci s-a declasat detectorul