| xLove a întrebat:

Ajutor! De vreo 2 luni imi cade parul foarte tare! Imi era bogat, insa acum imi e foarte rar, si inca imi cade foarte mult!

Intrebari:

1) Ce metoda stiti pentru a mi se mai ``imbogati`` parul?
2) Ce metoda stiti pentru a nu-mi mai cadea parul?

P.S: As vrea niste metode bune, care dau rezultate bune! Va rog sa nu-mi recomandati samponuri sau medicamente de la farmacii, pentru ca nu-si fac efectul! As vrea niste metode ``babesti``.

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La tine este ceva intern, mergi până la dermatologie, analize de sânge.
Poți face o mască din ulei de ricin, gălbenuș de ou și miere de albine, masezi pielea capului, o lași 1-2 ore după care te speli cu un șampon vitaminizant și un balsam pe bază de germeni grâu.
Primele efectele se văd după 2-4 luni.
Pa, pa.

| xLove explică (pentru Legiuitoarea):

Nu imi va mirosi parul urat dupa ce ma dau cu acest ulei?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru xLove):

Bună.
Nu, te limpezești foarte bine pentru a nu se îngrășa.
Pa, pa.

10 răspunsuri:
| JoJo a răspuns:

Uleiul de ricin este foarte bun, eu m-am dat aproximativ un an cu el si mi s-a indesit foarte tare parul. Incearca-l, il recomand cu incredere!

| xLove explică (pentru JoJo):

Si trebuie sa mai amestec acest ulei cu ceva, sau imi masez pur si simplu radacinile cu el? Cum se procedeaza si cat timp trebuie sa ma dau?

| JoJo a răspuns:

Nu, uleiul de ricin se maseaza la radacini pur si simplu, fara sa-l amesteci cu ceva. Te dai cu 3 ore inainte sa faci baie, timp de cele 3 ore il lasi in cap si apoi te speli la cap in mod normal. Rezultatele nu o sa apara in cateva zile iti dai seama dar deja dupa o luna, 2 se vad imbunatatiri. Eu m-am dat aproximativ un an.

| UnCorpSanatos a răspuns:

Uleiul de ricin este un tratament natural "leac babesc" care este folosit de multe femei.

Ai aici un link unde poti citi mult mai multe si cred ca o sa iti faci putin timp pentru a te informa daca esti asa de speriata.

http://www.tratamente-par.ro/......i-de-ricin

| jeffdragos a răspuns:

Inseamna ca ai cancer du-te cat mai urgent la medic daca nu intr-o luna ramai chiala Ai grija

| xLove explică (pentru jeffdragos):

Doamne fereste! Nu am cancer! Multora femei/fete li se intampla, nu sunt singura!

| albert8 a răspuns:

1) fa-ti un sato de ou si dati cu el pe cap. funda