| ZambetulNebuniei a întrebat:

Ajutor urgent! Am facut un referat in microsoft si l-am pus pe stick, insa de cate ori conectez sticku la calculator is intru pe referat, nu il poate citi sau decripta (nu stiu cum se spune), arata doar niste simboluri, ce pot sa fac

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Vezi in ce versiune de "Word" l-ai salvat.
daca l-ai salvat intr-o versiune superioara celei din PC-ul in care vrei sa-l citesti nu functioneaza.
ca sa intelegi, daca l-ai lucrat in "Word" 2010 si vrei sa-l deschizi cu "Word" 2007 nu se poate.
deci trebuie sa-l salvezi intr-o versiune anterioara, de exemplu "Word" 2000.

3 răspunsuri:
| xplorex a răspuns:

Vezi poate e facut cu alta versiune happy ca sunt 2 (2003 si 2007)

| ZambetulNebuniei explică:

Am incercat pe amandoua, chiar daca era facut cu 2007, tot nu mi-l citeea, folosind 2007, pentru a-l citi.

| Katuu a răspuns:

Daca te-ai dus in alt pc in care are word 2003 atunci asta este explicatia de nu til deschide, pentru asta trebuie sa te duci si sa salvezi doc si pentru 2003. Sper ca stii cum se face.