| andynoss99 a întrebat:

AJUTOR! vreau sa imi parolez routerul wireless si nu pot si nu stiu! este un Asus cu 2 antene si il am de ceva timp si nu pot sa il parolez! ajutor!

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Intra pe router pe admin:192.168.1.1 (in general) daca nu ti-ai setat tu un ip specific.(user admin pass admin..la fel ca mai sus). Intra la wireless>security si pune o securitate gen WEP/WPA si seteaza parola de acolo.

| andynoss99 explică (pentru CM7YRE):

Fii si u mai exact ca nu stiu ce sa fac ca nu le am cu routerele

| CM7YRE a răspuns (pentru andynoss99):

Fi tu mai exact si precizeaza ce router, poti sa ai sute de mii de modele.

| andynoss99 explică (pentru CM7YRE):

Asus rt-n12

| CM7YRE a răspuns (pentru andynoss99):

Vezi daca ai ceva gen:
http://support.mcsnet.ca/asus/