| Andreea20000 a întrebat:

Am 14 ani si imi doresc sa slabesc. Mi-am cumparat ceai "Silueta Perfecta de la Fares", iar dupa ce beau o cana ma doare burta si trebuie sa merg la toaleta ca sa fac lipsa mare, dar nu este lichid, ci tare, dar nu foarte, exact potrivit! Este normal?

5 răspunsuri:
| jadir a răspuns:

Fa sport,aerobic,inot, alearga si lasa netu, mergi cu rolele etc.

| danyelo112 a răspuns:

rolling on the floor))))) rolling on the floor)))) rolling on the floor)))))))))))) nu mai pot de ras...e tare intrebarea dar la 14 ani voi vreti sa slabiti? a innebunit lumea... oricum mor de ras la intrebarea asta -rolling on the floor)))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eva draga sa stii ca ai fost inselata.
Un ceai nu are de unde sa stii ce silueta doreste consumatorul si nici nu intervina in ADN ci doar arde din calorii.
Daca ai dureri este foarte important sa renunti la acel banal ceai si sa mergi la medicul de familie, anumite ceaiuri consumate frecvent inunda sangele cu toxine facand mai mult rau decat bine si poate sa fie cazul si ceaiului tau care de asemenea poate avea reactii cu sucurile gastrice.
In viitor, sa nu mai cumperi astfel de ceaiuri minune fara s ate asiguri ca sunt originale si ca vanzatorul nu dovedeste cu atestate de la doua laboratoare diferite din U.E dar si avizul ministerului sanatatii, avize prin care se dovedeste ca laboratoarele au facut teste pe un esantion de femei si pe un numar ceaiul a dat rezultate.
Cum acestea nu exista pot afirma sigur ca este o farsa totul.

| cata_4290 a răspuns:

Da este ceva normal sa fie asa poate e chiar mai bine sa fie asa, dar nu ai observat daca in apa se vad niste dare uleioase(grase)ca si cum ai fi pus ulei.aia este ce tu dai jos(kg)si eu am luat ceai de slabit si asa era.dar la mine a mers mai bine cu ciorba de rosii:fi atenta si slabesti si mai repede sanatos si usor, se face o supa din rosii date pe razuitoare, se taie 2 ardei grasi unu rosu ca-i mai dulce si unu verde, 2 cepe si vegeta dupa gust, putin bors si 2 cartofi taiati cuburi mai maricele, poti manca cata vrei de cate ori vrei, nu ingrasa si te ajuta sa slabesti sanatos si fara sa mergi atata la baiewinkingintr-o saptamana poti da jos pana la 5 kg.am incercat-o eu si tine sigur si de foame dar nu mai consuma paine alba schimbo cu paine integrala e si mai sanatoasa si dimineata poti manca o felie doua de paine integrala prajita sau asa cu o cana de ceai de care vrei indulcit cu 2 lingurite de miere si o felie mai grosuta de lamaie.eu aveam saptamana trecuta 59 dar nu am mancat decat 3 zile supa si am am dat jos decat 2 kg.

| cata_4290 a răspuns:

Andreea lasa ceaiul deoparte si incearca asta:6 rosii coapte date pe razuitoare, 2 cepe, 2 ardei unul rosu ca-i mai dulce si unul verde, 2 cartofi, 1 morcov,vegeta dupa gust si un pic de bors,si mananca cata vrei la orice ora vrei,si fara paine alba,mananca paine integrala,e mult mai sanatos si nu ingrasa din contra te ajuta sa slabesti, caci sunt legume si nu au calorii mai deloc, eu am mancat supa de-asta o saptsi am dat jos 5 kg.crede-ma e mai sanatoasa ca orice ceai.si dimineata mananca si tu 2 feli de paine integrala cu o cana de cai de care vrei(nu ala de slabit)indulcit cu 2 lingurite de miere.bafta.danyelo112 nu mai rade ca eu la 14 ani aveam 68 de kg, eram un dopa si am facut gastrita ulceroasa de la infometat pentru a slabi, asta acum vreo 10-11 ani, asa ca o fata daca vrea sa se intretina nu vad ce-i de ras.bravo ei ca de mica vrea sa arate bine.