| devil2279 a întrebat:

Am 2 gb ram. Si iar imi merge pcul greu adica consuma mult. La task manager acolo imi arata la Cpu usage : 100% sau pe aproape si aproape tot ramul e utilizat. Cum se face asta? chiar si cand inchid toate aplicatiile tot imi apare jumatate din ram ocupat. De asta imi merge si foarte greu internetul adica nu viteza internetului ci viteza pcului pe net.
Va rog spuneti-mi cum sa rezolv problema.

7 răspunsuri:
| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Schimba-ti Windowsul.La inceput are vreo 4 g, dar in timp vei cedea ca are 50.

Răspuns utilizator avertizat
| PolBoss a răspuns:

Ce windows ai

| TeamLana a răspuns:

Dece nu intrii in TaskManager si dai "EndTask" la tot ce nu apartine de "SYSTEM"?
Dai la "Processes" si dai "EndTask" la aplicatia care consuma cea mai multa memorie. Ar fii cazul sa mai dai si un scan cu antivirusul...

Răspuns utilizator avertizat
| TeamLana a răspuns (pentru devil2279):

Aici ţi-am făcut o poză cum să dai "End Task":
http://imgur.com/r6szxnu
Ar trebuii să dai un scan cu antivirusul!

Răspuns utilizator avertizat