| Sakurik a întrebat:

Am auzit legende referitoare la fata morgana, cine este? ce inseamna?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici gasesti tot: http://en.wikipedia.org/wiki/Fata_Morgana_%28mirage%29 (:

3 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Este un fenomen care se petrece in desert, acest fenomen fiind de fapt un miraj happy

| gravitatie21 a răspuns:

E fenomenul care apare la temperaturi ridicate ca in desert, sau la temperaturi scazute ca la poli miraje

| TheUnknown a răspuns:

Fata Morgana este un miraj.Nu este o fata stai linistit... Fata Morgana is an unusual and very complex form of mirage, a form of superior mirage, which, like many other kinds of superior mirages, is seen in a narrow band right above the horizon.