| lucian820 a întrebat:

Am comandat ceva din china prin posta, coletul unde se duce? La posta din localitatea mea sau cel vamal din judet.Si daca ajunge la cel vamal, il vor aduce ei la cel din localitatea mea sau trebuie sa ma duc eu neaparat?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In ro numai la posta ramane, daca erai plecat in occident ajungea direct acasa, pretul contine taxa vamala cand se plateste la comanda

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de serviciul cu care a fost trimis!
Eu am trimis de curand cu "express mail" din Australia si a ajuns in 5 zile, direct acasa la sora-mea.

| Lioana a răspuns:

Depinde ce ai comandat. Nu pentru toate produsele se plateste vama. Daca se plateste, atunci mergi la oficiul vamal, daca nu, la oficiul poștal de care apartii. In principiu trebuie sa mergi tu dupa el. Nu stiu daca accepta angajatii postei sa dea la altcineva. Poate daca e din familie si are acelasi domiciliu in buletin.
Urmareste AWB-ul si vei vedea unde a ajuns coletul tau.

| 19Mary19 a răspuns:

De pe de site ai comandat? Sper exemplu, comenzile de shein vin acasă direct prin curier.