| TerenteFTW a întrebat:

Am comandat ceva din china sa-mi vina la caminul din regie, aici toate scrisorile care vin sunt lasate int-o cutie la portar, m-am uitat prin toate si nimic...ma gandesc ca poate s-a pierdut pe undeva, la ce posta as putea sa ma duc pentru notificare? sau as putea sa ma duc direct la o vama si au si ei ceva baza de date?
Coletul a fost comandat acum 3 luni, site-ul imi spune si ca s-a livrat dar si la functia lor de tracking ca nu a plecat inca din china.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intereseaza-te, la care posta vamala apartine caminul vostru. Mergi acolo si lasa-le numarul tau de telefon sa fii anuntat la sosirea coletului.

| Violleta2022 a răspuns:

Vezi ca, tot ce vine din China, daca vine cu posta lor normala, dureaza intre 3 si 5 saptamani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca la functia lor de tracking spune ca nu a plecat din china, nu a plecat atunci.
Am comandat cateva chestii din china, si la tracking imi spunea clar de unde vine si unde a fost adus, la ce posta.

| einsteinchen a răspuns:

La tot ce vine din China trebuie facuta vama si platite taxele vamale. Nu cred ca s-a livrat deja. Oricum ar trebui sa primesti mai intai un aviz de la Posta Romana si sa mergi la un Oficiu postal pentru ridicarea coletului. Chiar daca cineva ia avizul tot nu poate ridica acest colet deoarece e pe numele tau si ii trebuie cartea ta de identitate.