| IceCube a întrebat:

Am cumparat acum ceva timp o pereche de incaltaminte de la Pull&Bear, insa in timp mi-am dat seama ca sunt mici.Azi am fost la magazin sa-i inlocuiesc cu o pereche mai mare si nu a vrut sa mi schimbe pe motiv ca nu se aflau in aceeasi stare in care i-am cumparat,dar ei sunt intr-o stare normala,doar ca pe talpa sunt putin mai inchisi,talpa fiind alba si ei fiind purtati o singura data.
Si intrebarea, au dreptul sa nu mi accepte din moment ce starea lor de acum nu difera cu mult fata de cea pe care o avea inainte? Plus ca am bonul si inca sunt in termenul de returnare.

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Când i-ai cumpărat, au fost buni. Dar, "în timp" (vorba ta), ți-ai dat seama că sunt mici. Dragul meu, oare nu ți-a crescut, între timp, numărul la picior? big grin
Sunt aproape convinsă că au dreptul să te refuze. Ei ți-au vândut o marfă nouă, nu uzată. Ce vrei să facă cu ei? Să-i vândă altora, ca noi? Apropo, tu ai cumpăra o pereche de pantofi purtată de altcineva, la preț întreg?
Vrei să-i vinzi, vorbește cu un magazin de second hand!
Era cu totul altceva, dacă aveau vreo defecțiune, iar aceasta se constata a fi din vina fabricației. Atunci, aveau datoria să îți schimbe marfa sau să îți returneze banii.

| gelu1970 a răspuns:

Odata purtati nu ii mai poti schimba.