| Sebimiha a întrebat:

Am cumpărat un produs de pe eMag pe 10 decembrie ai nu a venit până astăzi?
Va mai veni?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu comenzile voluminoase (masini de spalat, frigidere, aragaze) sunt probleme de intarziere, fiindca se asteapta sa se adune de cate un camion pentru transportul la centrele teritoriale, iar de acolo unele firme au masini putine pentru a le duce la destinatar. Transportul poate ajunge chiar si peste 2 saptamani in ajunul sarbatorilor.

Poti verifica pe contul tau eMag unde se afla comanda, iar daca a ajuns la centrul de unde apartii suna la firma de curierat!

| MihaelaDart a răspuns:

Si eu acum am probleme, am facut comanda de luminite cu figurine pentru fereastra pe data de 8 decembrie, pe contul meu apar doua dintre ele ca sunt plasate (desi doar una a fost livrata si primita acasa, desi actualizarea pe site nu a mai fost facuta), alta e blocata in depozitul curierului de pe 11 decembrie si nu se mai schimba nimic. Sper sa le primesc pana pe luni-marti, caci ai mei parinti imi fac pachet pentru a-mi pune ceea ce comandasem pe internet sa mi le trimita in Germania. Sper sa ma bucur de ele... si eu sunt in plin stres, e prima data cand patesc asa cu eMAG sa nu ajunga produsele la timp. Scrie furnizorilor si spune-le probleme, eu cu unul dintre ei m-am ciondanit un pic ca nu recunostea ca ii plasasem comanda si de fapt m-a aburit ca produsul x era comercializat de un altul, nu de ei... o iau de la capat cu e-mail-urile.

| Adry05 a răspuns:

Iti bati joc? au trecut doar 3 zile

| OldSoul a răspuns:

Daca comanda apare ca fiind plasata, da, va mai veni.
Doar ca trebuie sa ai rabdare.
A fost nebuneala asta cu Black Friday si inca este decalaj.
Eu am avut o comanda plasata pe 16.11 si a ajuns pe 06.12, dar a ajuns (dupa multi nervi si multa nerabdare).

| Lioana a răspuns:

Da. Va veni. Si eu mi-am primit odata produsul comandat dupa o saptamana si asta dupa multe telefoane si insistente. Era adus de Cargus si nu era perioada sarbatorilor ca acum.
Mai asteapta putin. Cu siguranță cei de la curierat au multe de livrat in perioada asta.

| Stropdeploaie a răspuns:

Poate o sa zici ca fac misto de tine. dar e posibil sa ti vina abia la sfarsitul lunii!
Luna decembrie este cea mai aglomerata luna! Cu cele mai multe comenzi!

| unvecin a răspuns:

Uită-te în contul tău să vezi care e statusul comenzii. Dacă e predat la curier probabil că ai și un cod AWB cu care mergi pe site-ul curierului și vezi exact unde e coletul.

Vine, cum să nu vină...

| BlondaBlondii a răspuns:

Eu am comanat in 16 noiembrie si mi-a venit pe la inceputul lui decembrie (2-3). Am luat legatura cu cei de la eMAG, le-am scris un mail ( destul de urat :-s ) si mi-au raspuns cum ca coletul meu avea sa ajunga cat de repede, dupa acel email a mai trecut o saptamana si nu a venit asa ca le-am scris din nou ( nu de alta dar sa stiu si eu daca pot sa sctric banii de colet sau nu ) iar dupa aceea a venit. Sfatul meu e sa le scrii ori pe Facebook ori sa suni la ei si sa le spui numarul de colet. Te vor contacta inapoi cel mai probabil si asa vei sti cu siguranta. Sper sa iti primesti coletul cat de repede