| cristi202 a întrebat:

Am cumpărat un sac de dormit nou, care miroase aiurea a dezinfectant, și, cum sunt sensibil cu mirosurile, nu pot dormi în el. Fiind pe drumuri, cu cortul cu bicicleta, nu am unde sa îl spăl sa scot mirosul. E prea mare. Am incercat la spălătorii și fie trebuie sa aștept zile, fie nu spălau.
M-am gândit să merg la o spălătorie auto self-service. Și aici nu știu cum e. 1) Apa de acolo e cat de cat curata? Sau e cu ceva soluții în ea? 2) Daca va fi ud, nu voi putea sa îl storc ca o mașină de spălat, deci voi putea datorita volumului sa îl pun înapoi în săculețul lui?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este doar mirosul materialului din care este confectionat.

| gabicoo a răspuns:

Dacă ești pe drum cu cortul și bicicleta îl speli într-un râu de munte și îl usuci la soare. 100 % eco.

| anonim3248 a răspuns:

Nu iese mirosul cum ai spus.

| Mara6392 a răspuns:

Poți încerca într-o spălătorie self service. Unde mă duc eu este mașină de spălat și și mașină care îți usucă hainele. În total plătesc 40 de lei: 20 de lei pentru spălare (detergentul este deja inclus) și 20 de lei pentru uscare și durează în jur de o oră și sfert, dar nu știu cum e la alte spălătorii.