| Armyanka a întrebat:

Am dat comanda cu fan courier, am introdus awb și îmi spune doar Status expediție: Expeditia a fost preluata de catre FAN Courier in data 11.11. 2021 16:55. Ce înseamnă asta? Încă nu a ajuns coletul la mine in oras?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu a ajuns. Firma care vinde produsul a livrat curierului. Luni sau marti primesti coletul.

| Armyanka explică (pentru darrio2007):

Și îmi lasă mesaj cu o zi înainte sau când? Știu ca va ajunge pe luni/marți dar nu știu exact când. eu fiind la lucru trebuie sa știu exact când sa-mi iau pauza sa iau coletul. Cam cu cat timp înainte ma anunța? Sau cum se procedează?

| Armyanka explică (pentru darrio2007):

Tocmai s-a actualizat și scrie Expeditia a plecat din hub-ul FAN Courier Cluj-Napoca spre hub-ul de destinatie in data

Livrează cumva și sâmbătă? Sa nu ma trezesc ca mâine trebuie sa fiu pe faza… ca nu sunt acasa sad

| darrio2007 a răspuns (pentru Armyanka):

De obicei te suna curierul in aceeasi zi si iti spune cam pe la ce ora ajunge la tine.

| darrio2007 a răspuns (pentru Armyanka):

Nu cred ca livreaza si sambata., din cate stiu.

| Frank51 a răspuns (pentru Armyanka):

Se livrează sâmbăta dacă expeditorul a bifat această opțiune.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Armyanka):

Exista telefon, geezus! Primesti SMS de regula ca vei primi in ziua xxx ce e de primit, si numarul curierului. Suni curierul si cadeti de acord asupra unui loc/ora la care sa iti faca livrarea. Am patit ca intr-o situatie sa ma intilnesc cu el in celalalt capat al orasului, ca pe acolo aveam eu treaba.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Armyanka):

Te suna curierul in ziua cand vine cu coletul la tine, saptamana viitoare stai pe acasa ca intr e ora 9 si 17 te poate suna oricînd, si de cînd te sună ei ajung la tine in maxim 5 -10 minute.

| Catrice a răspuns:

Pe mine m-a sunat curierul cu 20 minute înainte.

Răspuns utilizator avertizat
| Lovelife00018 a răspuns:

Nu livreaza sambata daca nu ai bifat optiunea asta. Probabil vei primi mesaj luni/marti prin care te anunta ca in ziua respectiva iti este livrata comanda si te suna si curierul cu 5-10 minute inainte sa ajunga la tine.