| Deaconu_Costel_1964 a întrebat:

Am descarcat ubuntu 16.04 si nu se instaleaza.ce ubuntu trebuie sa descarc ca sa se istaleze pe leptop.eu anprezent am win.10 pro.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Probabil din cauză UEFI. Vezi dacă poți dezactiva asta din BIOS, sau caută cum se pune Ubuntu pe un disc UEFI.

| peperonies a răspuns:

Cum se manifesta acest nu se instaleaza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu e bun Ubuntu din cauza ca are Unity drept desktop si merge exagerat de greu. Incearca sa pui Manjaro XFCE, Xubuntu sau Linux Mint (tot pe XFCE). Apoi nu uita sa cauti pe Google: "Cum se instaleaza ", unde este distributia aleasa de tine.

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Ubuntu nu mai are Unity drept desktop.