| AlexG98 a întrebat:

Am facut o extindere de card la BT, au trecut aproape 2 luni de cand am extinderea...insa nu mi-au tras dobanda de pe card deloc...de ce? Sau care e treaba cu dobanda aia?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sincer? Am lucrat cativa ani si prin banci dar n-am auzit de termenul "extindere"! Vrei sa spui ca ai facut o descoperire de cont? Lamureste-ma si poate te pot ajuta desi au trecut ani buni de cand nu mai am legatura cu ei.

| AlexG98 explică (pentru Salontanul):

Overdraft

| Salontanul a răspuns (pentru AlexG98):

Asa da! Overdraftul sau descoperirea de cont. Comisionul se ia o data pe an la o data stabilita de ei. Dobanda se ia (dupa cum stiam eu) la 45 de zile. Deci ai o perioada de gratie de 45 zile. Nu mai stiu acum cum este!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuia pîna astazi sa mergi la banca sa îi intre bi, nu ai fost este mai usor sa stai pe TPU sa intrebi in loc sa mergi fizic la bancă si le întrebai direct pe fetele de la ghișeu, o sa trebuiasca anul viitor sa mergi la ban ca după data de 4 ianuarie sa îi intrebi, deoarece numai ei stiu exact.

| AlexG98 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Daca nu stii raspunsul dc mai scrii?