| Anomim2025 a întrebat:

Am fost azi la firmă care are camera de supraveghere care a înregistrat cum am lovit ușor o mașină în parcarea de la bloc pentru că vreau să discut cu proprietarul mașinii lovite de mine să rezolvăm pe cale amiabilă. Mi-au luat datele să îmi spună dacă o să vina poliția sau nu și mi-au spus că nimeni nu a venit să se intereseze de imagini având în vedere că l-am lovit vineri dimineața și azi este marți, că de obicei poliția venea a doua zi să le vadă dacă făcea plângere.

Este posibil ca cel pe care l-am lovit să nu fi făcut plângerea?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu zic sa mergi la politie sa se rezolve. Daca treci de 30 zile inregistrarea se sterge automat si ala poate sa dea cu masina de un pom si sa zica ca i-ai lovit-o tu. La politie sa specifici si ca vrei sa se verifice camera aceea.

| darrio2007 a răspuns:

Tu ce ai face in locul lui? Nu ai depune plangere cand iti gasesti masina lovita in parcare? Gandesti precum un copil.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De unde sa stim noi? Daca a gasit masina in parcare lovita probabil a injurat bine si a plecat. Daca erai asa corect ii lasa-i un bilet in geam si gata

| JackR a răspuns:

Nu esti prea hotarat! Ieri cineva lovise masina ta. Astazi tu ai lovit masina altuia. Care este realitatea? Exista o realitate sau ai doar timp de pierdut?

| Anomim2025 explică (pentru JackR):

Întâmplarea face că cineva mi-a lovit mașina ieri și tot eu am lovit o mașină săptămâna trecută.

| JackR a răspuns (pentru Anomim2025):

In cazul asta, trebuie neaparat sa-mi spui unde este parcarea aia. Sa nu imi las niciodata masina acolo!

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Cred ca mai degraba o sa scapi cu cateva sughituri de l-a injuraturi si niste blesteme. Posibil de scarba sa umble pe la politie sa se fii lasat la mana lui omu si sa si-o repare singur.