| RahKoon77 a întrebat:

Am fost sâmbătă în altex și am dat o comandă, pe care am plătit-o cu cardul, urmând ca marți să o ridic. Problema este ca am pierdut bonul. Pot ridica comanda fără bon?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cere extrasul de cont a cardului si acela va fi dovada platii.
La Altex cere si un duplicat despre bonul de casa (sau factura) si pastreaza-l cu mare grija, pentru garantie!

| cristi202 a răspuns:

Poti. Doar cu numele. Ideal e sa ai si numarul comenzii, ca sa nu se faca greseli in livrare, sa iti dea tie comanda altuia. Ei stiu ca e platit cu cardul, apare la ei, asa ca nu trebuie sa iti faci griji.

| elemonis a răspuns:

Buna.
Avand in vedere ca ai platit cu cardul comanda, nu iti apare pe extrasul de cont plata?

| RahKoon77 explică (pentru elemonis):

Ba da, am o aplicație pe telefon și apare și acolo

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru RahKoon77):

Atunci o poti ridica fara bon

| elemonis a răspuns (pentru RahKoon77):

Mergi la ei sau suna la ei si le explici situatia si le arati extrasul de cont si vezi ce zic.
Aici vad ca la contacte apare un numar https://altex.ro/, ma gandesc ca e un numar de la Bucuresti, poti incerca sa suni si sa vezi ce zic.
Avand in vedere ca pe extrasul de cont apare plata nu ar trebui sa fie probleme pentru ca si la ei ar trebui sa scrie in sistem din ce cont in ce cont s-a facut plata. Totusi intreaba-i si vezi ce zic.

| Antopuff a răspuns:

De obicei te întreabă numele si ce ai comandat nu cer neapărat si bon dar daca iti cer arati in aplicație.