| anonim_4396 a întrebat:

Am google chrome:pagina mea de pornire este google prestabilit. dupa ce inchid si redeschid calculatoru' si intru din nou pe google chrome, dau cautare si imi apare yahoo prestabilit(problema este ca eu nu vreau sa-mi caute pe yahoo)care stiti dau funda.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deschide Google Chrome si intra in Unelte/Elemente de baza si la Pagina de pornire bifeaza Deschideti aceasta pagina si in fereastra din dreapta scrie (daca nu este scris) http://www.google.ro si apoi da un Restart. Dupa aceasta trebuie sa-ti ramana google.ro pagina de pornire. Succes si numai bine!

| Diabolique a răspuns:

Cel mai bine este să intri pe "Meniu Google Chrome" (în partea dreaptă, are formă de cheie) și să îți resetezi opțiunile, în special funcția "Căutați", unde vei selecta Google.
Mult succes!

| anonim_4396 explică (pentru Diabolique):

Chiar daca sterg din functia cautati motorul de pornire yahoo si sa ramana decat google, cand reaprind pc-u tot in yahoo imi intra