| anonim_4396 a întrebat:

Am insuficienta ovariana si ma doare foarte tare burta jos ce sfat imi dati? si sunt la 6 luni de sarcina.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Insuficienta ovariana nu se manifesta in sarcina. Intr-unul din ovare exista un corp galben de sarcina care sintetizeaza hormoni. Iti recomand sa mergi de URGENTA la ginecolog. Dureri abdominale mari in sarcina sunt semn rau. Poate fi o iminenta de avort, sau o sarcina oprita in evolutie. Nu mai astepta sfaturi si idei. Du-te la Urgenta acum!

1 răspuns:
| cribus a răspuns:

Nu ai vorbit cu medicul tau ginecolog? fiind insarcinata nu poti sa iei pastile asa "dupa ureche"vorba romanului. cere sfatul medicului.