| GreenVegas a întrebat:

Am iphone 4 si nu se incarca bateria, numai daca il inchid. ma puteti ajuta? :-s. dau funda

1 răspuns:
| SskorpyonN a răspuns:

pare a fi stricat microcontroller-ul de pe baterie. Iti recomand dus in garantie. sau Daca e descărcat complet ii vor trebui 10-15 minute după ce l-ai pus in priza pana cand ecranul se va aprinde ca sa-ți confirme ca se încărca. Probabil de-asta nici nu ți-l vede iTunes. Așa ca-ți recomand: pune-l la încărcat la priza si revino in 30 minute. sau daca il incarci prin usb Nu ai ce face, singura varianta e sa il incarci de la priza. Cand se stinge definitiv pc-ul nu-l mai recunoaste si tocmai de asta nu se mai incarca. Deocamdata te chinui degeaba, trebuie sa faci cumva sa-l bagi in priza macar pana porneste ca sa ti-l recunoasca pc-ul. Poti sa iei kit de incarcare de pe okazii costa 30 lei cu tot cu transport daca nu esti din Bucuresti. Bafta.