| KoreaJapan a întrebat:

Am neaparata nevoie de ajutor! Nu stiu ce se intampla cu facebook-ul meu. De cele mai multe ori,cand intru pe contul meu,nu pot face nimic. Ingheata tot. Se tot invarte rotita aia sus,cum ca s-ar incarca si apoi imi apare un mesaj,unde trebuie sa aleg,,kill pages" sau,,wait". Evident,nici una din optiuni nu ma ajuta cu nimic straight face Ca sa pot iesi de pe facebook trebuie in mai putin de doua secunde sa apuc sa dau click pe setari - log out,altfel ingheata. Si aceeasi problema o are orice facebook facut pe calculatorul meu (adica al mamei,al unei colege si al unui coleg). In schimb facebook-urile ce nu au fost facute de mine merg de minune, ca de exemplu cel al unei prietene.

Am citit ca e din cauza ca am prea multe extensii la Chrome, dar le-am sters pe toate straight face

Si ma enerveaza...se intampla asta de vreo 2 saptamani, de cand am intrat in pc-ul cuiva cu team viewer.

Ce sa fac? Si dc facebook-urile altora merg?

10 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Incearca restaurarea computerului automat si restarteaza-le automat! Apasa,, START" si apoi scrie,, SYSTEM RESTORE" si vezi sa incerci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Probabil sunt ceva blocaje pe server de moment cum este şi aici pe TPU câteodată.
Te pup!

| Weider a răspuns:

Poate ai probleme cu Pc'ul, da vezi incearca sa reinstalezi windows'u. Ca sa fie totul proaspat, si sa folosesti programele doar care iti trebuie, poate ai multe care nici nu dai click vreodata pe ele, si asta ingreuneaza pc'ul.

| KoreaJapan explică (pentru Weider):

Tocmai de asta zic. Am sters toate programele pe care nu le folosesc, si inca imi ramane intrebarea : de ce merg fb-urile celorlalti? si dc problema e doar la fb, adica celelalte site-uri nu au nici o problema... sad

| Weider a răspuns (pentru KoreaJapan):

Chiar daca ai sters programele, nu face foarte mare lucru, doar ca windows'ul are multe date care nu sunt sterse. Raspunsul intrebarii este: ca merge bine pc'ul si internetul, da vezi daca nu ai update pus pe automat la windows updates. Da vezi, da un restart la pc, si pe cand s-a deschis si s-au incarcat programele intra repede pe facebook.

| KoreaJapan explică (pentru Weider):

Am incercat cu restartul laughing si ce-i drept, merge dupa ce ii dau vreo 7-8 laughing mersi oricum pentru sfaturi, chiar iti multumesc happy

| Weider a răspuns (pentru KoreaJapan):

Alta idee nu am. Eu in locul tau as reinstala windows'ul si as instala doar programele care le folosesc ca sa nu-i dau batai la "cap". :p

| KoreaJapan explică (pentru Weider):

Deci chiar iti multumesc mult ca ai incercat sa ma ajuti, serios. Mersi happy

| Weider a răspuns (pentru KoreaJapan):

Pentru nimic, n-am alta ocupatie momentan.

| AngeloDragoiecelmaitare a răspuns:

Poate ai si pre multe lucruri pe pc