| robert00112 a întrebat:

Am nevoie de niste informatii despre cartela vodafone.Am gasit o cartela vodafone si am incercat sa vad daca merge, avea cod pin schimbat, am introdus de 3 ori si s-a blocat dar surpriza pot sa efectuez apeluri si in modul blocat dar doar numerele din agenda (nu ar fi o problema ca pot adauga numere noi ), am format la informatii credit si avea credit 0, acum chestia si mai ciudata, in mod normal cand sunam pe cineva aparea pe ecran formare >numar-conectare, acum cu cartela asta apare formare >>>nr.-conectare-redirectionare-conectare, dar merge, adica suna fara probleme. explicati-mi cum este posibil

Răspuns Câştigător
| bogdancj19 a răspuns:

Cred ca ai bagat-o intr-un telefon care nu corespundea Vodafone si trebuie decodat,sau daca chiar era codul pin nu stiu sa-ti spun, la Orange daca se blocheaza codul pin exista si un cod PUK, dar la Vodafone nu stiu sigur

2 răspunsuri:
| ionutz0116 a răspuns:

Cred ca e bantuita cartela aia. Daca merge sa suni...ia de vorbeste.

| jocuri888 a răspuns:

Asa apare la Vodafone... nu stiu de ce, asa mi se intampla si mie.