| 94Lucifer94 a întrebat:

Am nevoie urgent de un site de pe care să gasesc um zbor ieftin Bristol(uk) - Romania (bucureşti, iași, bacău) cu retur, pe perioada 12-26 aprilie. Și apropo cand e mai bine sa rezerv biletele, in weekend sau in timpul săptămânii? Că deja crește prețul tot mai mult cu cât te apropii mai mult de data plecării.

Răspuns Câştigător
| Buzi213 a răspuns:

Ghinion. Altceva nu am gasit. Am incercat sa te ajut, dar doar nu voiai sa iti dau site-uri unde ajungea zborul si la 1000 euro

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cursa FR5341 mi se pare cea mai potrivită. Costă £90.00

| Buzi213 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cursa asta e decat miercuri, iar 12 aprilie pica joi

| 94Lucifer94 explică (pentru anonim_4396):

Nu se potrivește cu zilele calendaristice.

| 94Lucifer94 explică (pentru Buzi213):

Gata, am luat un zbor la 159 de lire, de acu le iau cu 2 luni si cv înainte ca sa nu mai am surprize. Ms că ti-ai dat interesul sa mă ajuți

| Buzi213 a răspuns (pentru 94Lucifer94):

Cu placere

| Buzi213 a răspuns (pentru Buzi213):

Ai acolo cel mai ieftin, rapid sau bun bilet. Cel mai bun bilet are perioada de sosire in Bucuresti si plecare din Bucuresti de 5 ore si 5 minute, cel mai rapid 4 ore 57 min si costa 657 euro iar cel mai ieftin 122 euro dar stai in avion 18 ore si 7 minute (nu stiu de ce ai sta atata)

| 94Lucifer94 explică (pentru Buzi213):

Mulțumesc, mai ramane sa ma decid ce zbor sa iau sa nu astept chiar 24 de ore laughing

| Buzi213 a răspuns (pentru 94Lucifer94):

laughing

| Buzi213 a răspuns (pentru 94Lucifer94):

Iti recomand sa iei bilet care costa peste 180 euro. In dreapta ai si o fata zambitoare. Ea iti arata o combinatie intre timpul mediu de zbor si pretul biletului+recenziile oamenilor despre zbor.

| valentina2392 a răspuns:

Biletele le gasesti mai ieftine mai din timp cu o luna doua! Acum biletele ca si pret, cauta pe google, scrii orasle de unde pleci s unde ajung apoi avion. Si-ti va da mai multe companii, site-uri din care sa alegi happy

| 94Lucifer94 explică (pentru valentina2392):

Da, găsisem luna trecută cu 75 de lire zbor direct cu retur. Dar din cauză ca am așteptat să primesc aprobarea concediului, că s-au mișcat foarte greu si tot m-au amânat, că nu lua decât 10 minute să imi confirme cererea, acum bucur de zboruri cu escală la preț dublu laughing

| Buzi213 a răspuns (pentru 94Lucifer94):

Ghinion. Altceva nu am gasit. Am incercat sa te ajut, dar doar nu voiai sa iti dau site-uri unde ajungea zborul si la 1000 euro

| valentina2392 a răspuns:

Atunci mai asteapta ca mai apar oferte! Dar in principiu cu cat te aproprii de data plecarii cu atat sunt mai scumpe happy

| Buzi213 a răspuns (pentru valentina2392):

Asta ziceam si eu. Mi s-a intamplat cand l-am adus pe tatal biologic din Madrid la Bucuresti. Un bilet la care mama a dat 300 de euro cand putea sa il ia cu 100 euro lejer. Asta e acum. Oferte mai apar, dar din ce in ce mai scumpe. Zi mersi ca am gasit si la 200 euro, ca o sa ajunga la 800 chiar 1200 euro

| 94Lucifer94 explică (pentru Buzi213):

Păi nu garantează nimeni fata la bilet mai scump laughing
Dar merită să speri rolling on the floor